Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim

Przyjazny pokój przesłuchań

Przyjazny pokój przesłuchań

Przyjazny pokój przesłuchań – tzw. „niebieski pokój” w sądzie jest pomieszczeniem przystosowanym do  przesłuchań  małoletnich i innych pokrzywdzonych w trybie  art. 185a kpk, art. 185b kpk i  art. 185c kpk. Jest  to miejsce,  które  zapewnia przebywającym w  nim dzieciom i innym pokrzywdzonym podczas czynności przesłuchania poczucie  bezpieczeństwa i komfortu.

Z przyjaznego pokoju przesłuchań korzystać mogą:

- sądy okręgu siedleckiego;

- prokuratury;

- policja;

- ośrodki pomocy społecznej;

- inne organizacje

Pomieszczenie znajduje się w budynku Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim przy ul. ks. Bosco 3, które składa  się z dwóch pomieszczeń: pokoju przesłuchań oraz  pokoju technicznego, które  są usytuowane  na parterze budynku i oznaczone numerami 2 i 17, pokój przeznaczony do przesłuchań ma wielkość pozwalającą  na prowadzenie czynności przesłuchania dziecka lub innej osoby pokrzywdzonej  przez sędziego z udziałem biegłego psychologa oraz tłumacza, natomiast pokój techniczny przeznaczony jest dla innych osób uprawnionych. Wyposażony jest w sprzęt audiowizualny (kamery, mikrofony, głośniki). Lokalizacja pokoju przesłuchań gwarantuje brak styczności dziecka z oskarżonymi, zatrzymanymi lub pokrzywdzonymi innymi przestępstwami.

W celu  dokonania rezerwacji oraz potwierdzenia dostępności pokoju należy skontaktować się bezpośrednio z kierownikiem sekretariatu II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim  tel. 25 787 23 96, e-mail: wydzial.karny@sokolow-podlaski.sr.gov.pl

Metadane

Data publikacji : 01.06.2023
Data modyfikacji : 01.09.2023
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Krzysztof Denis SSA
Osoba modyfikująca informację:
Krzysztof Denis

Opcje strony

do góry